Szkolenia

Warto znać swoje prawa i obowiązki w pracy – szkolenia z prawa pracy

Warto znać swoje prawa i obowiązki w pracy - szkolenia z prawa pracy

Szkolenia z prawa pracy są bardzo ważnym elementem dla każdego pracownika, ponieważ każdy powinien wiedzieć na czym polega jego praca i jakim obowiązkom jest poddany na swoim stanowisku. Oczywiście pracownicy mają również swoje prawa, dlatego warto się z nimi dokładnie zaznajomić. Wiadomo, że nie jest łatwo zrobić to samodzielnie, dlatego wskazane jest uczęszczanie na specjalnie przygotowane szkolenia, które prowadzone są przez doświadczone osoby.

Szkolenia z Prawa Pracy

Wiedza nabyta na takich szkoleniach jest bardzo przydatna. Pracownik lepiej wykonuje wtedy swoje obowiązki, wie na czym polega jego praca i na czym ma się konkretnie skupić. Przede wszystkim pracownicy muszą pracować zgodnie z ustalonymi zasadami. Ważne jest również to, aby pracownik nie opuszczał miejsca pracy bez zgody swojego przełożonego, gdyż jest to po prostu zabronione. Pracownik nie może również działać na szkodę firmy, ponieważ może wtedy ponieść różne konsekwencje prawne.

Na takich szkoleniach pracownicy poznają także swoje prawa, nie jest to więc jedynie tak, że pracownicy mają obowiązki, a nie mają żadnych praw. Każdy pracownik musi mieć przynajmniej jedną regulaminową przerwę w pracy, ale też podpisaną umowę, dzięki której będzie można zgodnie z prawem rozliczać się z pracodawcą. Pracownicy muszą być także szanowani w miejscu pracy, nie mogą być więc obrażani, ani prześladowani, bo w takim przypadku mogą założyć w sądzie sprawę o mobbing i każdy powinien bezwzględnie tego przestrzegać. Pracodawca zobowiązany jest również do wypłacenia wynagrodzenia pracownikowi w terminie zawartym w umowie, bez dnia zwłoki. Wynagrodzenie nie może być także niższe od tego, które jest ustalone w umowie, dlatego też warto tego pilnować na każdym kroku.

Pracodawcy nie mogą również narzucić pracownikom dodatkowych godzin w pracy, ponieważ nie jest to odgórnie unormowane w kodeksie pracy, oczywiście istnieją sytuacje, w których pracownik musi zostać po godzinach, ale najlepiej jak wszystko spisane jest dokładnie na umowie, aby pracownicy wiedzieli ile konkretnie zarobią za nadgodziny i kiedy otrzymają za nie wynagrodzenie.

Szkolenia z prawa pracy są bardzo istotne, ponieważ tylko wtedy wiedza pracowników może się odpowiednio poszerzyć i będzie ona uzupełniona o bardzo rzetelne informacje. Warto chodzić na takie szkolenia, ponieważ są one czasami koniecznością i niestawienie się na nich oznacza, iż pracownik nie ma szacunku do swojej pracy, a tak nie może być. Pracownicy muszą również wiedzieć o tym, iż mają prawo do wolnych niedziel oraz świąt, nie mogą być wtedy zmuszani do wykonywania swoich obowiązków służbowych chyba, że sami się na to zgodzą. Praw i obowiązków pracowniczych jest bardzo dużo, lecz warto je dokładnie przestudiować, aby w żadnej sytuacji nie popełnić błędu, co może kosztować np. utratę pracy, czy też spore konsekwencje prawne. Szkolenia muszą być jednak umiejętnie prowadzone, przez osoby, które doskonale się na tym znają, tak aby poszerzyć wiedzę pracowników nie tylko z zakresu teorii, ale też i praktyki.

Firmy organizujące szkolenia z prawa pracy:

 • GenWhy
  Adres: ul. Św. Filipa 23/4, 31-150 Kraków
  Telefon: +48 608 667 938
  E-mail: [email protected]
 • Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER
  Adres: ul. Libelta 1a/2, 61-706 Poznań
  Telefon: (61) 3 070 303
  E-mail: [email protected]
 • SEKA
  Adres: ul. Wrocławska 75, 30-011 Kraków
  Telefon: (12) 203 19 20
  E-mail: [email protected]

Popularne Posty