Szkolenia

Szkolenie wystąpienia publiczne

Szkolenie wystąpienie publiczne

Sztuka prezentacji, przekazania informacji oraz zainteresowania przedstawianym tematem to wytyczne szkolenia z zakresu wystąpień publicznych. Czego nie może zabraknąć prezenterowi oraz jak dopełnić wymienionych założeń? Tego można dowiedzieć się jedynie na specjalistycznym szkoleniu. Polega ono dokładnie na nauce nauczania. Nauczania tego, jak prawidłowo przekazywać informacje.

Skuteczna prezentacja to ta, która zapada w pamięć, nie jest nudna, przywołuje wiele przykładów, co pomaga słuchaczom identyfikować się z przedstawianymi sytuacjami.

Jakie umiejętności można zdobyć na szkoleniu z wystąpień publicznych? Są to przede wszystkim:

  • pozyskiwanie empatii słuchaczy;
  • bycie autorytetem dla uczestników;
  • wykorzystywanie języka mowy ciała;
  • poznanie tajników najlepszych mówców;
  • uwolnienie się od stresu i tremy.

Wyżej wymienione umiejętności z pewnością pomogą poprowadzić wystąpienie publiczne. Są one tylko częścią szkolenia. W pozostałej jego części uczestnik dowie się również o częściach składowych każdej prezentacji, O tym, na czym powinny polegać przygotowania do niej, czyli wyznaczaniu jej celów, dokładnego ustalenia, czego ma nauczyć i do czego przekonać. Środkowej jego części, a dokładnie umiejętnym przechodzeniu do kolejnych etapów przemówienia. To właśnie ta część  wymaga największej wiedzy i czasami łatwo przy tej okazji zapomnieć o elementach związanych z zachowaniem, postawą, gestami. Ponadto podobnie jak całe przemówienie ważne jest jego zakończenie. Stosując się do rad uzyskanych na szkoleniu z łatwością umożliwimy swoim słuchaczom zrozumienie i zespolenie poszczególnych jego części a także wyciągniemy wnioski, które każdego z uczestników prezentacji z pewnością najbardziej interesują. Bardzo ważną kwestią są pytania, na które występujący musi być zawsze przygotowany. Zadawane są one zazwyczaj po przemowie, aczkolwiek przygotowanie do odpowiedzi na nie powinno mieć miejsce przed prezentacją.

Do kogo jest kierowane to szkolenie?

Szkolenia z wystąpień publicznych są skierowane są do trenerów, zarówno przyszłych, jak i obecnych, dyrektorów, właścicieli firm, osób występujących publicznie. Ukończenie szkolenia pozytywnie wpływa na niską samoocenę, więc osoby nieśmiałe powinny wyjść z niego wyposażone w pewność siebie. Dodatkowo tym, których cechuje roztargnienie i niezdecydowanie pomoże odnaleźć się wśród wielu zagadnień, uporządkować je i właściwie przedstawić.

W trakcie większości szkoleń organizowane są wystąpienia uczestników mające na celu zdobycie umiejętności praktycznych. Jest to bardzo ważne, ponieważ to właśnie w ten sposób będzie się odbywało prawdziwe szkolenie. Treningi mogą mieć również formę wypowiedzi do kamery. Wszystkie te metody maja na celu wychwycenie błędów przez pozostałych uczestników jak i samego siebie, ich poprawę oraz nadanie im interesującego bezbłędnego charakteru. Żadne wystąpienie publiczne nie powinno się bowiem skupiać na pomyłkach prowadzącego, a jedynie na treści jego przekazu. 

Nazwa firmy szkoleniowejNazwa szkoleniaCena
Puls BiznesuSztuka prezentacji i wystąpień publicznych2495zł
BERNDSON
Sztuka prezentacji i wystąpień publicznych
2370zł
K|S|A|PSztuka prezentacji i wystąpień publicznych1850zł
HILLWAY Training&ConsultingSztuka prezentacji i wystąpień publicznych1600zł
Maciołek&WspólnicySztuka prezentacji i wystąpień publicznych1490zł

 

Zapisz

Popularne Posty