Szkolenia

Szkolenia prawne

Szkolenia, kursy prawne

Za galopującymi zmianami w prawie często nie nadążają nawet profesjonaliści. Jednak zgodnie z zasadą nieznajomość prawa szkodzi, wydaje się koniecznym znajomość chociaż podstaw przepisów uchwalonych przez parlament. Jeżeli zawodowa zajmujemy się jakąś dziedziną, to niezbędna jest wiedza w zakresie przepisów, które regulują naszą specjalizację. I tutaj z pomocą przychodzą szkolenia prawne.

Szkolenia prawne – czego można się na nich nauczyć?

Są one oferowane przez firmy zatrudniające specjalistów w danej dziedzinie prawa. Często szkolenia tego prowadzone są przez prawników mających wieloletnie już doświadczenie w danej gałęzi prawa. To praktyki, którzy wyjaśnią, w jaki sposób działają w codziennej praktyce poszczególne przepisy. Szkolenia prawne są dedykowane osobom z najróżniejszych branż. Nierzadko sami prawnicy korzystają z wiedzy przekazywanej przez starszych kolegów po fachu, będących ekspertami w swojej specjalności. Szkolenia z prawa autorskiego bez wątpienia przydadzą się osobom współpracującym z mediami, dziennikarzom, wszystkim tym, którzy mają kontakt z branżą kreatywną. Lekarze i inni pracownicy służby zdrowia mogą skorzystać ze szkoleń z zakresu prawa medycznego. Rozmaite kursy przydadzą się także pracownikom administracji publicznej, no dzień obcującymi z przepisami.

Postępowanie administracyjne

Wiele firm oferuje szkolenia z zakresu postępowania administracyjnego, które w ostatnich latach intensywnie się zmienia. Ponadto urzędnicy skorzystają z kursów z zakresu ochrony danych osobowych czy też stosowania prawa europejskiego. Dzięki tego typu szkoleniom pracujący w urzędach będą wiedzieli, jak najlepiej stosować uchwalone prawa, zaś obywatel załatwiający swoją sprawę, będzie miał pewność, że jest obsługiwany przez doskonale przygotowaną do swej pracy osobę. Każdemu zaś przedsiębiorcy przydadzą się szkolenia z zakresu prawa handlowego oraz podatkowego. Dzięki pomocy profesjonalistów prowadzący własną działalność gospodarczą, dowie się w jaki sposób funkcjonować w gąszczu przepisów i nie być posądzonym o próbę oszukania skarbu państwa.

Nazwa firmy szkoleniowejNazwa szkoleniaCena
effect groupPrawne i organizacyjne aspekty procesu szkoleń1590zł
Trainers.TeamWindykacja należności w postępowaniu sądowym i egzekucyjnym1250zł
Maciołek&WspólnicyWindykacja należności i zabezpieczenie kredytu kupieckiego. Aspekty prawne i praktyczne1190zł
AVENHANSENSkuteczna windykacja należności oraz egzekucja komornicza880zł
Maciołek&WspólnicyKompetencje i odpowiedzialność prawna członków zarządu i rady nadzorczej w spółkach kapitałowych870zł

Popularne Posty