Prawo

Studencka poradnia prawna UJ

Studencka poradnia prawna UJ

Studencka poradnia prawna UJ to innowacyjne rozwiązanie na rynku prawnym, z którego korzysta jednak coraz większe grono osób. Osoby chcące otrzymać pomoc prawną powinny osobiście zgłosić się do siedziby poradni prawnej, a następnie wypełnić specjalny wniosek informacyjny. Wtedy też jest podejmowana decyzja, czy taka pomoc prawna zostanie danej osobie udzielona, czy też jednak nie istnieją ku temu żadne racjonalne przesłanki. Oczywiście udając się do poradni prawnej warto zabrać ze sobą wszelkie stosowne dokumenty mogące być przydatne w sprawie, aby studenci mogli się z nimi nieco dokładniej zapoznać. Należy też studentom przekazać pełen stan faktyczny sprawy oraz nie zatajać żadnych wartościowych informacji. Jak widać wyraźnie można jednak z niej korzystać na szeroką skalę.

Poradnia dla osób ubogich

Studencka poradnia prawna UJ specjalizuje się głównie w udzielaniu porad prawnych osobom ubogim. Przed rozpoczęciem współpracy zainteresowani klienci muszą jednak podpisać specjalne oświadczenie, w którym potwierdzają, że nie stać ich na skorzystanie z płatnej pomocy prawnej. Oprócz tego sprawa klienta nie może być prowadzona przez żadnego adwokata oraz radcę prawnego. W przeciwnym razie studenci nie będą w stanie pomóc zainteresowanym osobom, które zwrócą się do nich po pomoc. Warto pamiętać także, że takie porady prawne udzielane mogą być jedynie na miejscu, a konkretniej na piśmie. Student nie jest w stanie prowadzić sprawy klienta przed sądem, ponieważ nie ma do tego żadnych praw. Dzięki jednak takim studentom można dowiedzieć się jakie kroki prawne można podjąć w danej sprawie. Pozwala to na zwiększenie swoich szans na końcowe zwycięstwo.

Brak odpowiedzialności odszkodowawczej

Bardzo istotną informacją dla wszystkich zainteresowanych klientów jest to, iż studencka poradnia prawna UJ nie ponosi żadnej odpowiedzialności odszkodowawczej. Oczywiście istnieją wyjątkowe sytuacje, kiedy klient może się o takie odszkodowanie finansowe ubiegać. O odszkodowanie można się ubiegać wtedy, gdy klient został celowo wprowadzony w błąd. Warto skorzystać z takiej pomocy prawnej, gdy nie ma się żadnych innych opcji, na które można się zdecydować. Porady prawne udzielane w ten sposób są profesjonalne, mogą oczywiście odmienić życie wielu osób i pomóc walczyć klientom przed sądem. Nie każda sprawa skierowana do studentów jest jednak rozpatrywana, dlatego należy się na to przygotować.

Popularne Posty