Dom i Ogród

Przedstawiamy 6 pięknych roślin, które warto mieć w ogrodzie

Przedstawiamy 6 pięknych roślin, które warto mieć w ogrodzie

Piękny i kwitnący ogród latem, to dużo pracy, którą trzeba wykonać znacznie wcześniej. Jednak dla wspaniałego, wielobarwnego widoku, warto poświęcić trochę uwagi. Poniżej znajduje się lista kwiatów, które upiększą każdy ogród i zadowolą oczy wszystkich działkowiczów i ogrodników, mogą być częścią cudownych bukietów, które ozdobią również domowy salon albo zachwycą zapachem wydobywającym się z płatków.

Czosnek ozdobny (allium)

Czosnek kojarzony jest bardziej z kuchnią niż ogrodem, ale ta kwiatowa odmiana doskonale sprawdza się na rabatkach. Roślina posiada kilkanaście różnych odmian w różnych kolorach, które doskonale sprawdzają się w ogródkach zarówno osób doświadczonych w ogrodnictwie, jak i tych początkujących. Kwiat nie wymaga szczególnych warunków, ani pielęgnacji, przez co jest łatwy w hodowli, a przy okazji zachwyca swoim pięknym wyglądem i charakterystycznym zapachem. Poza tym wykazuje dużą odporność na zmieniające się warunki atmosferyczne.

Frezja

Frezja jest zdecydowanie bardziej wymagającym gatunkiem niż czosnek ozdobny, ponieważ najlepiej dorasta w żyznej, nawożonej glebie, która ma duży dostęp do promieni słonecznych. Kwiat wymaga również nawożenia oraz częstego podlewania, a nawet zraszania części zewnętrznych. Kwiaty frezji mają bardzo dekoracyjny wygląd, układają się w dzwonkowaty kształt i cechują się przyjemnym zapachem. W zależności od odmiany, kolor kwiatów może być biały, żółty, różowy, czerwony, pomarańczowy, liliowy lub fioletowy.

Tulipan

Klasyka gatunku, czyli tulipan, to kwiat cieszący się popularnością, nie tylko w Polsce, ale w wielu innych krajach. Mówi się, że posiada aż 15 tysięcy odmian,które różnią się między sobą porą kwitnienia, kształtem kielichów, wysokością czy barwą. Pierwsze tulipany pojawiają się już w marcu, a ostatnie pod koniec maja. Tulipan to sztywny, pojedynczy pęd wyrastający z bulwy, wzdłuż którego wyrastają podłużne liście, a zwieńczeniem jest przepiękny kielich składający się z sześciu płatków.

Krokus

Jedną z pierwszych oznak wiosny jest właśnie krokus, który również posiada kilka odmian. Najpopularniejszym uprawianym gatunkiem krokusa, jest krokus wielokwiatowy. Pierwsze rośliny pojawiają się w marcu, przebijając się przez warstwę śniegu, w zależności od odmiany mogą mieć różne barwy: fioletową, niebieską, liliową, żółtą, białą, mogą być także dwubarwne (paskowane).

Róża

Kolejny wielogatunkowy kwiat, który wspaniale prezentuje się w każdym ogrodzie. Rozłożyste, piękne krzewy kwitnących róż automatycznie przywodzą na myśl książkę “Tajemniczy ogród”.

Narcyz

Kwiaty narcyzów wspaniale rozpromienią na żółto rabatki ogrodowe i przywołają wspomnienia upalnego lata. Nie są wymagająca rośliną, więc sprawdzą się w większości ogrodów.

Popularne Posty