Uroda i Zdrowie

Kolorowe skarpety do garnituru. Można czy nie wypada?

Kolorowe skarpety do garnituru. Można czy nie wypada?

Coraz większa jest świadomość Polaków jeżeli chodzi o modę. Jeszcze kilka lat temu większość mężczyzn (zwłaszcza tych, która posiadała po jednym garniturze) uważała, że ubranie się w garnitur powoduje samo z siebie, że człowiek wygląda elegancko. Takie myślenie implikowało fakt, że wielu mężczyzn po prostu ubierała garnitury nie patrząc na to czy są one za duże i czy pasują do odpowiednich okoliczności. Królował oczywiście kolor czarny.

Dzisiaj takie podejście do garnituru jest w większości nie do przyjęcia. Garnitur musi być dobrze skrojony i dobrze pasować do sytuacji. Jeżeli więc wychodzimy z domu o siódmej rano, czerń jest dosyć dużym błędem, gdyż jest to kolor wieczorny. Zdecydowanie więcej osób zdaje sobie dzisiaj sprawę ze standardów, które panują w modzie. Dotyczy to też oczywiście dodatków, w tym… skarpet.

Ekstrawagancja mile widziana

I tak jeszcze kilka lat temu “jedynymi słusznymi” skarpetami, jakie można było ubrać do garnitury były skarpety czarne. W dniu dzisiejszym jednak sprawa całkowicie się zmieniała. Oczywiście można zadać pytanie dlaczego tak się stało – przecież wydaje się, że jest to bardzo klasyczne rozwiązanie. Otóż skarpety traktowane bywają jako dodatki. Dzisiejsi projektanci mody są bardzo otwarci na różne “niecodzienne” dodatki. Najlepiej widać to w przypadku poszetek, które już rzadko kiedy są jednokolorowe. Zazwyczaj posiadają jakiś wzór, który kolorystyką odbiega od całości kreacji. Jest to jak najbardziej akceptowalne a nieraz i pożądane. Podobnie jest z krawatami oraz koszulami. Dlaczego więc miałoby się wyłączać z tej grupy skarpetki?

Kolorowe skarpetki

Kolorowe skarpety do garnituru wykorzystywane są przez wiele osób. Można zobaczyć osoby noszące je zarówno wśród projektantów mody, biznesmenów, prezenterów telewizyjnych jak i u oficjalnych osób. Znany jest premier Kanady, który co jakiś czas pokazuje się właśnie z takimi skarpetami. Oczywiście najlepiej sprawdzą się czarne skarpety z kolorowymi wzorami. Mogą to być groszki lub inne figury geometryczne jak również pewne motywy wzięte z popkultury. Właśnie w ten ostatni trend celował wyżej wymieniony polityk. Lekka nuta ekstrawagancji nie zaszkodzi, a doda charakteru ubiorowi – będzie można się wyróżniać w naprawdę dobrym świetle. Jak z każdym rodzajem takich dodatków, trzeba  jednak zachować dobry smak przy ich doborze. Osoby, które widziały jak nosi się takie rzeczy z pewnością nie będą miały żadnych problemów z odpowiednim ich doborem i na pewno poradzą sobie przy wyborze dobrych kolorowych skarpet pasujących do garnituru.

Popularne Posty