Nieruchomości

Jak modne łączyć ze sobą firany i zasłony?

Jak modne łączyć ze sobą firany i zasłony?

Stworzenie estetycznej i ładnie wyglądającej aranżacji w oknie to nie lada wyzwanie. Aby połączyć ze sobą umiejętnie firanki i zasłony musimy mieć podstawową wiedzę i smykałkę dekoratorską. Przy tym należy mieć odpowiednie wyczucie stylu i wiedzieć jakie elementy można łączyć, a jakich nie powinniśmy. W poniższym artykule podpowiemy jakie rozwiązania stosować w aranżacji okiennej. Po przeczytaniu łatwiej będzie dobrać firany i zasłony pasujące do wybranego pomieszczenia i osobowości właściciela.

Klasyka aranżacji okiennej

Dla osób preferujących tradycyjny wystrój wnętrz i bezpieczne rozwiązania aranżacyjne polecamy klasyczne białe firany. Najlepiej takie, które są stworzone z przezroczystej organtyny lub woalu. Do tego można dobrać ciemne zasłony wykonań z żakardu lub tafty. W łączeniu zasłon z firanami najważniejsza jest równowaga. W jaki sposób ją osiągnąć?

Bardzo prosto, a mianowicie wszystkie elementy mają swoją rolę. Delikatne, przepuszczające słońce i wiatr firany należy łączyć z ciężkimi, przyciemniającymi pomieszczenie zasłonami. To połączenie pozwoli stworzyć wyjątkowy klimat w pomieszczeniu. Zasłony powinny być ciemniejsze od firan przynajmniej o dwa tony.

Nie zalecamy stawiania na mocniejsze kontrasty, ponieważ może to przyćmić pozostałe elementy pomieszczenia. Wtedy pokój nie przyciągnie uwagi, całość skupi się na zasłonach. Ciekawym rozwiązaniem, które można wprowadzić w swoim domu jest długość firan i zasłon – asymetria.

Złota zasada doboru firan i zasłon

Najważniejszy element – unikamy zbyt krótkich zasłon, wtedy pomieszczenie może wydać się mniejsze i niższe. Do krótkich firanek zawsze dobieramy dłuższe zasłony. Idealne dopasowanie firanek z zasłonami stworzy estetyczną dekorację okienną. Tym samym możemy uniknąć zwrócenia uwagi na inne mankamenty w mieszkaniu.

Jak wybrać długość zasłon i firan?

Najczęstszy błąd popełniany przez Świeżaków w tym temacie to zakup za długich zestawów aranżacji okiennej. To połączenie nie może dosięgać dywanu, ponieważ zostanie zniszczony ich fason. Firany i zasłony powinny być optymalnie szerokie do pomieszczenia. Aranżacja powinna być około 2 razy szersza niż karnisz, na którym wisi. Wtedy zasłony i firanki będą układać się luźno, w subtelne i eleganckie fale.

Zakup firan i zasłon

Dla osób lubiących nowoczesność zalecamy rozważenie zakupu zasłon zaciemniających pomieszczenia w internetowym sklepie SWIATFIRANZASLON.PL. Najlepiej aby były one z grubego, solidnego materiału.Wtedy dobieramy przewiewne firanki. Przy wnętrzach utrzymanych w jednym kolorze, zalecamy wyrazisty akcent kolorystyczny.

Popularne Posty