Prawo

Ile kosztują usługi adwokackie w Krakowie?

Ile kosztują usługi adwokackie w Krakowie?

Na szczęście nie wszyscy z nas, ale wystarczająco wielu chociaż raz musiało stanąć przed organem sprawiedliwości. I tylko ci, którzy tego doświadczyli wiedzą jak trudna i stresująca jest to okoliczność. Czasami, gdy zmuszeni jesteśmy zająć pozycję obronną w Sadzie, wydaje nam się, że ponieważ racja jest po naszej stronie, wystarczy tylko ją przedstawić i wszystko dalej zrobi się samo. Nic bardzie mylnego.

Ponieważ nie doświadczamy podobnych sytuacji codziennie, a dodatkowo jest ona obarczona całą naszą negatywną widzą o wymiarze sprawiedliwości, tym bardziej znalezienie się w takiej sytuacji może nas po prostu przerosnąć, mimo wcześniejszych buńczucznych przemyśleń.

Dlatego warto skorzystać z pomocy zawodowca, pełnomocnika, które będzie nas reprezentował w tej niezwykle wymagającej sytuacji życiowej.

Kiedy warto skorzystać z usług prawnika?

Z pewnością warto skorzystać z usług prawnika podczas sprawy rozwodowej. Szczególnie, gdy spodziewamy się piętrzenia trudności ze strony współmałżonka. Rozwód w okolicznościach, gdy jedna ze stron uznaje jego niesprawiedliwość może być skomplikowany, wymagający wiedzy prawniczej, trudny pod względem prawnym, ale i mentalnym. Dlatego dobrze jest mieć kogoś, kto zaprezentuje nasz punkt widzenia i działa na nasze dobro. Podobnie często trudne i skomplikowane są sprawy spadkowe czy sprawy z zakresu prawa pracy.

Co wpływa na koszty usług prawniczych?

Koszty usług prawniczych mogą się znacznie różnić w zależności od stopnia skomplikowania danej sprawy czy też renomy konkretnej kancelarii. Prawo ustala tylko dolną granicę wynagrodzenia dla prawnika. Natomiast górna nie może być wyższa niż 6. krotna stawka minimalna lub nie może przekroczyć wartości przedmiotu sprawy. To dość enigmatyczne określenia, dlatego warto każdorazowo wypytać o koszt usługi. Prawnik może określić wartość swojej usługi dopiero, gdy pozna skalę trudności danej sprawy. Często też każda z czynności prawnych, jaką musi wykonać prawnik określona jest oddzielnie, dlatego możemy śledzić piramidkę naszych kosztów i ewentualnie ją po prostu przerwać.

Adwokat Kraków – ceny

Początkujący radca prawny, w niewielkiej kancelarii w Krakowie wystawi nam rachunek na 80 zł za jedną godzinę porady prawnej. Wykorzystajmy zatem tę godzinę do ostatniej minuty. Jeżeli nasza rozmowa z radcą prawnym zakończy się koniecznością napisania w naszej sprawie pisma, będziemy musieli za nie zapłacić dodatkowo od 100 do 200 zł.

Jeżeli udamy się w tymże samym Krakowie do doświadczonej i z wieloletnim stażem kancelarii, za poradę prawną określoną na jedną godzinę konsultacji zapłacimy od 150 zł. Kwota ta będzie rosła, jeżeli prawnik będzie zmuszony do analizy dokumentów, w takim przypadku będziemy musieli zapłacić wartość minimum dwóch godzin porady prawnej.

Jeżeli chcemy, aby prawnik reprezentował nas w sądzie, koszt pełnomocnictwa określa się z góry. Dzięki temu wiemy wcześniej, czy nas na to stać. Cena za tę usługę jest mocno zróżnicowana i zależy od wielu czynników; komplikacji samej sprawy, dziedziny prawa, liczby rozpraw i oczywiście prestiżu kancelarii i samej osoby prawnika.

Popularne Posty