Prawo

Darmowe porady prawne w Krakowie

Darmowe porady prawne w Krakowie

W Krakowie działa kilka punktów, w których możemy otrzymać darmową poradę prawną, magistrat uruchomił bowiem trzydzieści takich punktów. Szczególnie ważne i korzystne jest to dla osób, których nie stać na płatne porady prawne, które zazwyczaj nie należą do tanich spraw. Z porad mogą skorzystać osoby, które nie ukończyły 26 lat, takie które ukończyły 65 rok życia, osoby objęte pomocą społeczną, kombatanci, jak również członkowie rodzin wielodzietnych. Osoby nie należące do wcześniej wymienionych grup mogą skorzystać z pomocy prawnej w kancelarii adwokackiej, która udziela porad prawnych w Krakowie za niewielką opłatę, wystarczy kliknąć w link. Prawnicy będą pomagać osobom zainteresowanym w wyznaczonych godzinach od poniedziałku do piątku. Otóż chcielibyśmy przedstawić Wam punkty, które aktualnie pomagają osobą chcących zaczerpnąć bezpłatnej konsultacji prawnej.

Klub adwokatów w Krakowie

Klub adwokatów w Krakowie mieści się przy ul. Sławkowskiej 1, porady udzielane są w poniedziałki od godziny 18:00 do godziny 20:00.

Fundacja Cognosco

Fundacja mieści się na ul. Wrocławska 31, dyżury prawników odbywają się we środy od godziny 17:00 do godziny 19:00, przed wizytą najlepiej umówić się telefonicznie. Pomoc fundacji obejmuje informację o obowiązującym stanie prawnym, wskazanie sposobu rozwiązania problemu prawnego, udzielenie pomocy w sporządzeniu pisma, aczkolwiek z wyłączeniem pism procesowych w toczącym się postępowaniu przygotowawczym, jak również pomoc w sporządzeniu pisma dotyczącego zwolnienia z kosztów sądowych lub ustanowienia pełnomocnika z urzędu w postępowaniu sądowym. Fundacja zmierza do zaspokojenia niezbędnych potrzeb społecznych, a jej zadaniem jest aktywizacja społeczna i podejmowanie działań służących do samodzielnego usamodzielnienia się osób dysfunkcyjnych.

Poradnia prawa mieszkaniowego i spadkowego

Poradnia znajduje się pod adresem ul. dr. Ludwika Zemenhofa 1/4, w celu umówienia wizyty można skontaktować się pod numerem telefonu: 889359999, bądź pod adresem mailowym: [email protected]. Fundacja prowadzi także formację studentów prawa w ramach cotygodniowych szkoleń i Mszy Świętych. Od kilku lat pomaga osobom ubogim i starszym udzielając bezpłatnych porad prawnych z zakresu prawa mieszkaniowego oraz spółdzielczego. Fundacja jest  także organizatorem majowego Święta Prawników, które integruje prawników w całej Polsce.

Biuro Porad Obywatelskich

Biuro Porad Obywatelskich znajduje się przy ul. Batorego 5, interesanci są przyjmowani w poniedziałki czwartki od godziny 12:00 do 18:00 oraz we wtorki, środy i piątki od godziny 09:00 do godziny 15:00, jak również na  Os. Centrum C10 – we wtorki i czwartki od godziny 09:00 do godziny 14:00. Związek biura porad obywatelskich jest ogólnopolskim stowarzyszeniem organizacji niezależnych, a jego misją jest zapewnienie obywatelom wiedzy o przysługujących im prawach. Do ich kompetencji należy między innymi dbanie o standardy placówek, pomoc merytoryczną i organizacyjną, współpraca z instytucjami rządowymi oraz wiele innych.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

Porady są z zakresu prawa ogólnego, aczkolwiek również z prawa cywilnego. Porady odbywają się od poniedziałku do środy, w godzinach od 10:00 do 18:00, a także w czwartki od 10:00 do 14:00. Ośrodek mieści się przy ul. Rzeźniczej 2

Miejski Rzecznik Konsumentów

Aleja Powstania Warszawskiego 10, porady odbywają się z zakresu prawa konsumenckiego w godzinach od 7:40 do 15:30 (od poniedziałku do piątku).

Okręgowa Rada Adwokacka

Zakres spraw obejmuje wszystkie gałęzie prawa. Porady udzielane są w poniedziałki od godziny 18:00 do godziny 20:00, przy ul.Sławkowskiej 1

Popularne Posty